logo ŁADOWANIE...

Audi ARMOR

AUTOR: Marek Pawłowicz

  • Udostępnij:

Głównym celem projektu było ukazanie nowego sposobu kształtowania karoserii pojazdów samochodowych z użyciem struktur. Podczas tworzenia koncepcji zostały wykorzystane techniki metrologii współrzędnościowej użytej do skanowania modelu w glinie w skali 1:4. Dzięki temu było możliwe dopracowanie modelu 3d i utworzenie finalnego modelu również w skali 1:4. W tym celu użyto technologii frezowania, drukowania 3D jak również cięcia laserowego.

Koncepcja powstawała pod okiem projektanta Audi Konzept Design – Klemensa Rossnagela.

Sylwetka pojazdu patrząc z góry ma przypominać kształt ciała człowieka. Przednie koła odpowiadają linii ramion, tylne koła – linii bioder z widocznym wcięciem w talii. Struktura jako nowy, futurystyczny element na karoserii pojazdu odnosi się do materiału ochronnego, podobnego do tego, który używa bohater serii Marvella – Vision.
Materiał ten jest uwydatniony w najbardziej wrażliwych miejscach jakimi są koła oraz miejsce nad kokpitem kierowcy, jako element ochronny.

Duże zaokrąglone nadkola miały interpretować silne umięśnione ciało mężczyzny.

Z przodu dodano maskę, której wygląd nawiązuje do hełmu. Długi tył pojazdu sugeruje osłonę dolnej części tułowia rycerza poprawiając aerodynamikę i uwydatniając stylistykę pojazdu.