logo ŁADOWANIE...

Karetka przystosowana do warunków górskich

AUTOR: Maria Pietrzak

Tematem pracy jest projekt koncepcyjny karetki przystosowanej do warunków górskich.
Promotorem pracy był dr inż. Jacek Wojs, a konsultacji udzielali dr hab. Marek Liskiewicz (Wydział Form Przemysłowych ASP) oraz Mariusz Zaród (Naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR).

“Projekt dotyczy problemów z szeroko rozumianym transportem (poszkodowanych, załogi, sprzętu) z jakimi boryka się większość górskich służb ratunkowych. Zdecydowałam się na ten temat ze względu na to, ze obecnie na rynku nie istnieje żadne kompleksowe rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo i wygodę pracy wszystkim użytkownikom.
Zakres pracy obejmuje: analizę potrzeb użytkowników, schemat budowy i działania pojazdu, określenie kluczowych parametrów technicznych, ogólny dobór podzespołów podwozia oraz stylistykę bryły zewnętrznej i wnętrza.”

Waga: 2000kg, Maksymalne wzieniesie: 50st, Prędkość maksymalna: 46km/h, Prędkość maksymalna z załączoną przekładnią: 92km/h, Łączna moc silników: 168kW
Rodzaj akumlatorów: litowo-jonowe, Pojemność akumlatorów: 30 000 kWh/kg