logo ŁADOWANIE...

Renault AVAME

AUTOR: Daniel Czyszczoń

  • Udostępnij:

Nadchodzi nowy etap w rozwoju transportu drogowego. Autonomiczne koncepcje oraz pojazdy coraz odważniej i częściej pojawiają się na rynku. Projekt Renault Avame jest próbą odpowiedzi na pytanie: Jak samochody autonomiczne mogą wpłynąć na nasze codzienne życie?

BALANS I HARMONIA
Nową strategię designu Renault ilustruje “stokrotka etapów życia” stworzona przez Dyrektora Designu Renault, Laurensa Van den Ackera. Centralnym elementem tej strategii jest człowiek i jego potrzeby, a design opiera się na prostych, zmysłowych i ciepłych formach.

WNĘTRZE POJAZDU
Wnętrze t przede wszystkim przestrzeń dla Ciebie i Twoich bliskich. Duża ilość miejsca zapewni komfort podróżowania i czerpania radości z podróży w sytuacji kiedy nie musisz skupić swojej uwagi na prowadzeniu samochodu. Konsole do kierowania pojazdem pojawią się jedynie w momencie gdy należy wprowadzić trasę bądź skorzystać z możliwości technologicznych i multimedialnych pojazdu. Pozwalają one na sterowanie pojazdem z dowolnie wybranego miejsca.

Koncepcja samochodu autonomicznego nagrodzona główną nagrodą w ramach konkursu “Renault.Passion for Design&Innovation” podczas festiwalu Wawa Design – 09/2016 Warszawa.